Přečtěte si

Nestabilní vztahy a chaos v hlavách dětí

Tradiční rodina je v krizi. Rozchody dnes mohou být snadné a rodinné vazby jsou proto nestabilní. Jestli je totiž rodina základ státu, tak se stát třese v základech.

ODKAZ ZDE

Flexibilní pracovní úvazky

Článek řeší problematiku flexibilních pracovních úvazků z pohledu rodičů i dětí.
ČLÁNEK

Otevřený dopis ministryni práce a sociálních věcí

Asociace Comeniana se spolu s dalšími prorodinnými organizacemi připojila k otevřenému dopisu ministryni práce a sociálních věcí ve věci rozvoje sítě zařízení denní péče o děti mladší 3 let v rámci projektu mikrojesle a přejmenování dětských skupin na jesle.
DOPIS

Vypadá to, že se svět zbláznil

Matky, otcové, děti, ztráta komunikace, odcizenost, ztráta touhy, rozmazlená společnost... nad tím vším se obyčejným selským rozumem i odbornými zkušenostmi z praxe zamýšlí pedagog a lektor osobního rozvoje Marek Herman.

ODKAZ ZDE 

Václav Cílek: Vyhořelá generace. Hrozí nám infarkt duše

Známý geolog vypráví o výkonu, vyhoření duše, přesycení, sebezotročení a násilně pozitivní společnosti.
ODKAZ ZDE


Jaroslav Maxmilián Kašparů: Neopravujeme, vyhazujeme a pořizujeme nové. Platí to i o vztazích.

Třetí díl z rozhovorové trilogie pro Český rozhlas, ve které známý psychiatr, teolog a profesor vypráví o tom, čím trpí současná společnost.
ODKAZ ZDE


Jaroslav Maxmilián Kašparů: Na morální díry dáváme materiální záplaty

Druhý díl z rozhovorové trilogie pro Český rozhlas, ve které známý psychiatr, teolog a profesor vypráví o tom, čím trpí současná společnost.
ODKAZ ZDE


Jaroslav Maxmilián Kašparů: Žijeme v zemi, kde nic není hanba, ztratili jsme směr a stali se z nás bludní Holanďané

První díl z rozhovorové trilogie pro Český rozhlas, ve které známý psychiatr, teolog a profesor vypráví o tom, čím trpí současná společnost.
ODKAZ ZDE


Markéta Šichtařová: Nemějte děti, zdržují od práce

Přestože je Markéta Šichtařová ředitelkou finanční společnosti, ekonomkou a spoluautorkou několika bestsellerů o aktuální ekonomicko-politické realitě, je také obyčejnou ženou, která se "selským rozumem" zamýšlí nad aktuálními tendencemi v rodinné politice. Zde třeba nad rychlým návratem do práce.
ODKAZ ZDE